Anashkaloni përmbajtjen kryesore

Lajme dhe ngjarje

Ne besojmë që një gjumash i informuar fle më mirë. Eksploroni lajmet dhe artikujt tanë më të fundit dhe merrni informacionin që ju duhet për të kaluar një natë çlodhëse cilësore.

prill 10, 02024

Rehati e qëndrueshme nga DUX

Koleksioni ynë i fundit i shtretërve ndërthur personalizimin e bazuar në komponentë me materialet e pastra natyrale, duke ju dhënë një përvojë të personalizuar gjumi që është i mirë për mirëqenien...

Lexoni më shumë

dhjetor 1, 02022

DUXIANA bëhet Furnizuesi Zyrtar i Shtretërve për Tottenham Hotspur

DUXIANA – prodhues i Shtratit DUX, i njohur për optimizimin e gjumit përmes përdorimit të teknologjisë së përparuar dhe materialeve të qëndrueshme, është bërë Furnizuesi Zyrtar i Shtretërve për…

Lexoni më shumë

shtator 28, 02022

Rehati novatore që prej 1926

Thuajse një shekull pas krijimit, prodhuesi suedez i shtretërve DUX vazhdon të ofrojë rehati përmes kombinimit të mjeshtërisë dhe novacionit. Fjalë: Ben…

Lexoni më shumë

qershor 14, 02022

IKONA TË GJALLA NGA DUX

Një ekspozitë e kuruar nga Pernille Vest DUX paraqet ekspozitën Ikona të Gjalla në lidhje me edicionin e këtij viti të 3DaysofDesign në Kopenhagë.°Stilistja interiore Pernille Vest ka kuruar…

Lexoni më shumë

maj 9, 02022

DUX i bashkohet Listës së Yjeve të Zyrtarëve të Markës së Udhërrëfyesit Forbes 2022

Nga Penelope Smith | Evins Group Nju Jork, NY- 9 maj 2022 — DUX është emëruar si Zyrtari i Markës nga Udhërrëfyesi Forbes (“FTG”), krijuesit e sistemit origjinal të vlerësimit me 5 yje.…

Lexoni më shumë

Miti i shtratit të fortë

A e dini pse ju kanë thënë që fjetja në një shtrat të fortë ju bën mirë? Historikisht dyshekët bëheshin me materiale që…

Lexoni më shumë

Dhimbja mbi mes dhe lehtësimi i saj

Shqetësimi i dhimbjes mbi mes mund t'ju mbajë larg aktiviteteve që pëlqeni. Mos e lejoni dhimbjen mbi mes të ndikojë negativisht në jetën tuaj. Identifikoni…

Lexoni më shumë

Një fiksim me jetëgjatësinë

Është koha të kërkojmë më shumë nga kompanitë që patronizojmë dhe produktet që blejmë, të dyja për hir të shëndetit…

Lexoni më shumë

Çfarë nënkuptojnë vërtet ëndrrat tuaja

Me gjumin e lëvizjes së shpejtë të syrit e kuptoni më mirë veten. Për më tepër DUXIANA prezanton°Life, Awakened°- një seri videosh dhe artikujsh që promovojnë gjumin e thellë, rigjenerues si…

Lexoni më shumë

Marshim në Kungsleden, Suedi

Kungsleden është një prej shtigjeve më të mira të marshimit në botë. Grykëderdhjet e thella mbushin majat e harlisura të maleve dhe përrenjtë e valëzuar malorë bëhen rrëpira shkumëzuese. Suedia ka…

Lexoni më shumë

Dhimbja e mesit dhe lehtësimi i saj

Zona torakale e shpinës (pjesa mbi mesin ose mesi) mund të dhembë për një sërë arsyesh.  Zakonisht dhimbja e mesit nuk është rezultat i një problemi më të rëndë të shpinës. Megjithatë, dhimbja e…

Lexoni më shumë

Aktiviteti i quajtur gjumë

Shumica e njerëzve e vlerësojnë gjumin si kohë e një aktiviteti të bekuar. Por kërkimi tregon se gjumi është një gjendje shumë aktive. Ne i ripozicionojmë trupat tanë gjatë natës, gjë e cila është…

Lexoni më shumë

Pastrimi i gjumit

Një studim i kryer kohët e fundit nga Maiken Nedergaard, bashkë-drejtues i Qendrës për Neuromjekësinë Përkthyese e University of Rochester, ka zbuluar ekzistencën e një sistemi që e pastron trurin…

Lexoni më shumë

Një trup. Dy kohë.

Trupat tanë punojnë në dy kohë. Njëra sundohet nga Dielli dhe përgjithësisht njihet si Ritmi Qarkullues. Tjetra balancohet nga një grup qelizash nervore…

Lexoni më shumë

Si të hidratoheni për gjumë cilësor

Ky është një fragment nga Life, Awakened – një seri videosh dhe artikujsh që promovojnë shfrytëzimin e energjisë së gjumit për ata që janë në ndjekje të një stili aktiv e të shëndetshëm jete. Së…

Lexoni më shumë

Jastëku më i mirë për dhimbjen e qafës

Nuk ka nevojë të kërkoni për jastëkun më të mirë për dhimbjen e qafës: E prodhon DUXIANA. Ekspertët tanë të gjumit nxitin gjithmonë novacionin në teknologjinë e gjumit, zgjidhjet inxhinierike për…

Lexoni më shumë

E vërtetë / E gabuar: Muskujt e shpinë flenë kur flini ju

Sipas kërkimit mjekësor, mbi 80% prej nesh do të ketë dhimbje shpine në një fazë të jetës. Karriget ku ulemi, këpucët që mbajmë, sportet që luajmë, stresi në jetën tonë, të gjitha bëhen shkaktarë të…

Lexoni më shumë

Ndërtoni folenë tuaj me pupla rose deti

“Çdo ditë prodhohen më shumë Lamborghini se jorganë me pupla rose deti.” Pupla e rosës së detit është pupël e pakrahasueshme. Si specie e mbrojtur, merren vetëm puplat që bien vetë nga femrat që…

Lexoni më shumë

Njihuni me Silja Danielsen dhe Phil Torres

PËR MË TEPËR / NJË BOTIM DIGJITAL NGA EQUINOX • 20 TETOR 2017 Ky është një fragment nga "Life, Awakened" – një seri videosh dhe artikujsh që promovojnë shfrytëzimin e energjisë së gjumit për ata…

Lexoni më shumë

Bukuria takon luksin Shtrati im DUX

Amber Lewis, ALL SORTS OF°– Kur projektova shtëpinë time, e dija se doja të investoja në gjëra që të zgjatnin përgjithmonë. Nuk ka ndjesi…

Lexoni më shumë

Cili është qëndrimi i duhur në gjumë?

E vetmja mënyrë për të bërë një gjumë të thellë e të qetë natën është përmes qëndrimit të duhur në…

Lexoni më shumë